Nasz blog

Rozpoznawanie ekspresji mimiki twarzy przy użyciu sztucznej inteligencji

Rozpoznawanie twarzy (facial recognition) to kategoria oprogramowania biometrycznego, która matematycznie odwzorowuje cechy twarzy danej osoby i zapisuje informacje jako obraz. Oprogramowanie wykorzystuje algorytmy tzw. “głębokiego uczenia” w celu przechwytywania i porównywania obrazu przesyłanego “na żywo”, lub już zapisanego.

Nie jest to żadna nowość, ponieważ chyba wszyscy, którzy przynajmniej odrobinę śledzą wydarzenia ze świata już o nim słyszeli. Mimo tego, niektórych z Was zaskoczyć może jak bardzo w ciągu ostatnich kilku lat udało się rozwinąć tę technologię.

Jakie trendy czekają nas w rozwoju rynku mobilnego w 2019 roku?

W 2019 roku mamy już nowe nowe podejścia do rozwoju aplikacji mobilnych. Ich ogromna popularność stanowi doskonałą okazję do inwestycji przez przedsiębiorców. Według globalnego raportu cyfrowego "We are Social" liczba użytkowników smartfonów na całym świecie przekroczyła 5.135 miliarda, a przy tym, szacuje się wygenerowanie przez aplikacje mobilne ponad 189 miliardów USD przychodów dzięki implementowaniu w nich reklam, do roku 2020.

Aplikacje mobilne wytworzyły kulturę, do której wszyscy się przyzwyczailiśmy - pomagają nam prawie we wszystkim, a od jakiegoś czasu nawet rozszerzają spektrum naszej rzeczywistości. Można powiedzieć, że “wyścig rozwoju” trwa, a zatem prezentujemy Wam 10 trendów, na które naszym zdaniem, trzeba zwrócić uwagę w 2019.

Wpływ identyfikacji wizualnej na marketing treści

Identyfikacja wizualna, którą wybiera firma, ma ogromny wpływ na to, jak postrzega ją potencjalny konsument. Od wyboru kolorów, poprzez różne elementy składowe, do stylu, budują one markę i decydują jakie wrażenie zostanie wywarte na konsumencie.

Marketing treści to praktyka polegająca na publikowaniu rzeczy, które nie bezpośrednio reklamują produkt lub markę firmy, ale generują nimi zainteresowanie, dostarczając odpowiednich i pomocnych informacji. Na przykład markety budowlane 🛠 poświęcają bardzo dużo miejsca w swoich strategiach reklamowych, projektom, czy pomysłom na majsterkowanie, a na stronach publikują przewodniki i samouczki, aby pomóc właścicielom domów samodzielnie wykonać proste naprawy.

Jak wejść do Świata e-commerce

Wkroczenie do świata e-commerce nigdy dotąd nie było tak proste. Jeżeli masz pomysł na sklep internetowy, już teraz możesz zacząć generować stabilny przychód ze sprzedaży, który pozwoli Ci poświęcić więcej czasu na rozwój osobisty i zainwestowanie w samego siebie lub na dalszą rozbudowę biznesu, zgodnie z efektem skali..